Işıl Ülkü

Işıl'ın yoga yolculuğu 2017 yılında başlamıştır.

2019'da İzmir Karuna Yoga'nın 200 Saatlik Hatha Yoga Eğitmenlik Eğitimi'ne katılarak yoga bilgisini genişletmiştir.

Daha sonra, Sinem Er'in 200 saatlik Vinyasa Yoga Eğitim programına katılarak Vinyasa Yoga'ya olan ilgisini ve bilgisini artırmıştır. Bu süreçte, Sinem Er'in eğitiminde ve Gökçe Ergin'in 50 saatlik Vinyasa Yoga Uzmanlaşma Programında asistanlık yaparak deneyim kazanmıştır.

Eğitim yolculuğu ayrıca Yoga Dersi Serileme Sanatı, Hamile Yogası, Yoga Terapi/Vini Yoga, Nefes ve Meditasyon eğitimlerini içerir. Hindistan Rishikesh merkezli Anandam Yoga School 'dan (Almanya/Köln) aldığı Yin Yoga Eğitmenlik Eğitimi ile yoga bilgisini genişletmiştir.

Işıl, Vinyasa Yoga'ya odaklanarak, beden, nefes ve zihin bütünlüğüne vurgu yapan, şefkatli, kapsayıcı ve farkındalık odaklı bir öğretim sunar.

A-himsa (şiddetsizlik) ilkesine bağlı kalarak derslerini şekillendirir. Bir yılı aşkın süredir MY Sore stilinde Asthanga Yoga pratikleri yapmakta ve öğrencilerine yoga tutkusunu aktarmaktadır.

Farklı ekollerden aldığı eğitimleri harmanlayarak, bireysel ve online grup dersleri verirken, öğrenme ve araştırma yolculuğunu sürdürmektedir.

Işıl, yoga eğitmenliği kariyeri boyunca, özellikle el-kol dengeleri, ters duruşlar, geriye eğilmeler, antigravity yoga ve ellerle yönlendirme gibi konularda düzenlenen birçok özel workshop’a katılmıştır. Bu etkinliklerde, yoga pratiğindeki çeşitli teknik ve stil konularında derinlemesine bilgi edinmiş ve bu becerilerini geliştirmiştir. Ayrıca, bu workshop’ların öğretiminde edindiği tecrübeleri, kendi yoga kampı ve Vinyasa Yoga workshoplarına aktarmıştır, bu sayede yoga topluluğu içindeki etkileşimini ve öğreticilik becerilerini artırmıştır.

Yoga dışında, seyahat etmeyi ve kitap okumayı,yüzmeyi seven Işıl, bu tutkularını da yoga pratiğinin bir parçası olarak görüyor.

Işıl, aynı zamanda yurt dışı gezilerinde yoga pratiğini yanında götürmeyi seven bir gezgin ve yogi'dir.

Her ziyaret ettiği yerden özel anılar toplar ve bu anılar arasında kar küresi, magnet ve mug koleksiyonu önemli bir yer tutar. Bu eşyalar, gezdiği her yerin hikayesini ve kültürel dokusunu yansıtır, dünyanın çeşitliliğini ve renkliliğini yaşamının bir parçası haline getirir.

Işıl'ın yoga yolculuğu, kendisine sürekli öğrenme ve keşfetme fırsatları sunuyor. İnsanlarla yoga öğretisini paylaşmak, onun için sadece bilgi aktarmak değil, aynı zamanda kendisinin de yeni bir bilgi ve anlayış kapıları açmasını sağlıyor. Bu süreçte, hem öğretmen hem de öğrenci olarak, yoga pratiğinin derinliklerini keşfetmeye ve bu yolculukta rehberlik etmeye devam ediyor.